Polonia Gdańsk - strona nieoficjalna

Czy Polonia Gdańsk awansuje w sezonie 2011/2012 do III LIGI POMORSKIEJ?

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Orzeł Trąbki Wielkie 1:4 Polonia Gdańsk

• autor: poloniagdansk, 2011-04-06 12:36

Sobotniego popołudnia Gdańscy piłkarze walczyli o kolejne punkty w Gdańskiej Lidze Okręgowej. Po dobrym występie najskuteczniejszego zawodnika wiosny, Polonia pokonała rywali z Trąbek 4:1.Autorem wszystkim bramek dla obecnego lidera ligi był Szymon Rychłowski, który w 2 ostatnich meczach aż 7-krotnie pokonywał bramkarza rywali. Oby passa tego zawodnika trwała jak najdłużej!

Pierwsza połowa to raczej przewaga Polonistów. "Rychu" otworzył wynik spotkania po rzucie wolnym z odległości ok. 20m. mocnym strzalem pod poprzeczke. Gospodarze wyrównali po rzucie rożnym, gdy to po zamieszaniu w polu karnym piłka zostaje odbita na 16-tke ,gdzie czekał zawodnik Trąbek i silnym strzałem po rykoszecie pokonuje dobrze spisującego się tego dnia Sebastiana Wójtowicza. Niedługo później znowu daje o sobie znać Szymon Rychłowski. Po dwójkowej akcji w środku boiska Adama Kozłowskiego i Mateusza Kujawy, ten pierwszy posyła piłkę na skrzydło do Pawła Wysockiego, który łamie do środka i wykłada piłkę nabiegającemu , słynnemu "Karimowi" , a ten podbija piłkę nad bramkarzem. Była to druga bramka sobotniego popołudnia zdobyta przez tego zawodnika. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Gdańszczan.

Druga część spotkania to już zdecydowana przewaga polonistów, którzy stworzyli sobie wiele sytuacji. Ale piłkę w bramce umieszczał tylko Szymon Rychłowski i to aż 2-krotnie, podobnie jak w pierwszej połowie. Pierwszy gol padł po długim podaniu Adama Kozłowskiego do Adama Piątkowskiego , który dograł piłkę Szymonowi Rychłowskiemu , a ten na raty pokonał bramkarza Trąbek. Pierw oddał strzał po ziemi , który sparował golkiper ,a następnie popisując się pięknym lobem nie dał juz szans na obronę. Czwarty gol to również autorstwo Szymona Rychłowskiego, który wykorzystał dobrze dograną piłkę ze środka boiska przez Bartłomieja Pietruszkę. Spotkanie zakończone wynikiem 1:4 dla przyjezdnych z Gdańska.

Polonia Gdańsk:Wójtowicz - Gornowicz, Olbryś, Skarżyński, Zgliński, Kozłowski A., Mikołajczak(Pikulski), Piątkowski(Pietruszka), Wysocki(Gruchała), Kujawa(Sobczak), Rychłowski.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Strzelcy Polonii

Strzelcy Bramek: