Polonia Gdańsk - strona nieoficjalna

Czy Polonia Gdańsk awansuje w sezonie 2011/2012 do III LIGI POMORSKIEJ?

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Polonia Gdańsk 5:0 Czarni Pruszcz Gdański

• autor: poloniagdansk, 2011-03-28 10:34

Polonisci po dużo lepszej grze niż przed tygodniem , podobnie jak na jesień podrażnieni porażką w meczu derbowym ustrzelili zawodnikom pruszcza 5 bramek. Początek rundy po 2 meczach jest taki sam jak na jesień. Poloniści mają 3 punkty a stosunek bramek to 6:2 na ich korzyść.

Spotkanie od początku było pod kontrolą polonistów. Stworzyli sobie wiele sytuacji bramkowych. Na gola jednak musieliśmy czekać do ok. 30 minuty, kiedy to Michał Mikołajczak ze środka boiska wykonał długie podanie do Adama Piątkowskiego. Ten wbiegł w pole karne przebiegając "obok" dwóch piłkarzy z pruszcza i wyłożył piłkę do Szymona Rychłowskiego , który strzałem w krótki ruch pokonał całkiem dobrze spisującego się tego dnia bramkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla polonistów.

Druga połowa to festiwal sytuacji. Pierwszą bramkę w tej częsci spotkania strzelił Adam Piątkowski dobrze egzekwując rzut karny, który został podyktowany po faulu na wbiegającym w pole karne Jakubie Zglińskim. Na kolejną bramkę trzeba było czekać około 20 minut . W między czasie oglądaliśmy kilka sytuacji sam na sam Szymona Rychłowskiego. W około 75 minucie ponownie "Rychu" wbiega w pole karne z obrońcą na plecach wykłada piłkę Adamowi Piątkowskiemu , a ten strzałem z niedalekiej odległości po raz drugi pokonuje bramkarza gości. Kolejne 2 bramki zdobył Szymon Rychłowski , który w piękny sposób wynagradza chłopakom wcześniejsze jego niepowodzenia. Pierw po rzucie wolnym gdy wrzucona piłka w pole karne przez Jakuba Zglińskiego zostaje wybita przez obrońców i trafia na 16 m gdzie czekał Szymon Rychłowski i potężnym uderzeniem z powietrza umieszcził futbolówkę w bramce. Kolejny gol to także ligowe dzieło Rychłowskiego. Wbiegając z lewej strony postanowił uderzyć piłke z okolic rogu "16" . Była to kolejna "bomba" ,przy której bramkarz przyjezdnych był bezradny. Mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla polonistów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Polonia Gdańsk 5:0 Czarni Pruszcz Gdański

Bramki Rychłowski (3) , Piątkowski (2)

Skład Poloni : Wójtowicz- Gornowicz, Skowroński, Skarżyński, Zgliński, Kozłowski(Pietruszka), Mikołajczak(Pikulski), Piątkowski, Wysocki(Sobczak), Kujawa(Gruchała), Rychłowski.

Nie zagrali: Kaniewski, Hołówka, Olbryś

Skład Czarnych Pruszcz Gdański: KOZŁOWSKI, ŚPIEWAK, KUSZ, KWIATKOWSKI, KNOTOWSKI, JERSAK,  W.KOPEĆ, MALINOWSKI, REUTT, GAJOWNICZEK, ZMIAROWSKI,

Zagrali jeszcze: Sawicki ,M.Kopeć ,Lewandowski ,Stacherski.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Strzelcy Polonii

Strzelcy Bramek: